آسانسور مسافربر
 شرکت آسانسور ميتسوبيشی ( شانگهای ) به همراه شرکت ميتسوبيشی الکتريک ژاپن، با استفاده از فناوريهای پيشرفته روز، آسانسور LEHY – III  را که دارای مزيتهای فراوانی  بشرح زير  ميباشد، توليد و به بازارهای جهانی عرضه مينمايد.

در طراحی اين آسانسور، علاوه بر زيبائی و دکوراسيون قابل تمجيد آن، کيفيت و کارآئی بالا نيز از اهداف طراحان و متخصصين ميتسوبيشی بوده است.

1-     نسل جديد موتورهای گيرلس (بدون گيربکس) :

در نسل جديد موتورهای PM ( مغناطيس دائم ) با فرکانس متغيير ( PMSM ) از تکنيکهای نوين طراحی، سيستم پانچ و پرچ در هسته موتور، مواد با کيفيت و سيم پيچی يکپارچه استفاده شده که نه تنها باعث افزايش کارايی موتور، کاهش مصرف انرژی، کاهش سر و صدا ميشود بلکه با کاهش فاصله محوری کوتاه تر موجب کاهش قابل ملاحظه اندازه موتور ميگردد.

در سيستم جديد ترمز، از ديسک و صفحه های بزرگ و همچنين فن آوری کنترل ولتاژ مدار بسته به جای کنترل ولتاژ مدار باز استفاده شده که باعث کاهش چشمگير سر و صدای حاصل از ترمز، افزايش ضريب ايمنی و احساس آرامش بيشتر در مسافر خواهد شد.

2-     سيستم هوشمند تمام ديجيتالی :

استفاده از سيستم هوشمند تمام ديجيتالی به جای سيستم ترانسفورماتور سه فاز .

3-     سيستم کنترل دور VVVF :

شرکت ميتسوبيشی با استفاده از تکنولوژيهای SVPWM ، آخرين نسل ششم ماژول ، کنترل کننده سيگنال ديجيتالی 32 بيتی پرسرعت ( DSC ) و مدار يکپارچه و کليه تجهيزات پيشرفته امکان تنظيم سرعت حرکت آسانسور را فراهم کرده و کار کردی بسيار نرم و ايمن را به معنای واقعی برای آسانسور محقق کرده است.

4-     فن آوری بازگشت انرژی :

آسانسورهای ميتسوبيشی براساس کنترل دوگانه PWM ، انرژی مصرف شده توسط مقاومتها را به شبکه باز ميگرداند اين امر ميتواند در مقايسه با آسانسورهای VVVF معمولی بطور متوسط 30% در مصرف انرژی صرفه جويی کند.

5-     طراحی موتورخانه کوچک :

در آسانسورهای LEHY III ابعاد اتاق موتورخانه برابر با ابعاد چاه آسانسور طراحی شده که اين امر ضمن صرفه جويی در فضای موتورخانه و افزايش استفاده بيشتر از فضای ساختمان در مقايسه با موتورخانه معمولی، نگهداری آسانتر و ايمن تری را فراهم ميکند.